Tag: топење

Tips & Tricks

Маргаринот ќе се стопи за неколку секунди – Има мал трик

Маргаринот лесно и брзо ќе се омекне за разни деликатеси со еден трик. Наполнете чаша со врела вода, нека отстои некоја минута, испразнете ја и ставете ја додека е уште топла врз маргаринот кој е на сад. Веднаш ќе се растопи. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица […]

Tips & Tricks

Најлесен начин да стопите путер – Нема брзање и нервози во готвењето

За да омекнете путер, има лесен и брз трик. Најлесно омекнува ако го ставите на загреана тацна со чаша врз него. Така брзо се топи од пареата.   Повеќе на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите домаСупер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Препораки

Топи и до 80% од салото на стомакот – Ослабете пред празниците

Сите сакаме да бидеме слаби и фит особено за празниците кои ни се пред прагот, но знаеме дека килограмите не се симнуваат така лесно. Ви нудиме супер рецепт за топење на салото: Секако, потребно е да имате нормален внес на калории во текот на секој ден, да внимавате на оброците […]

Tips & Tricks, Повеќе

Облоги од ѓумбир за топење на салото на стомакот

Како што топлите денови ни се приближуваат, така почнуваат и грижите за телото кое во зимските месеци можеби малку сме го запуштиле. Ако сте склони кон таложење на маснотии околу стомакот, ви предлагаме да си направите жешки облоги кои буквално ќе ги изгорат сите наслаги. За овој домашен третман за […]

Tips & Tricks, Повеќе

10 „убијци“ на вишокот калории

  Патот до совршена линија не е едноставен. Ниту една диета не гарантира долготрајна виткост, а гладот и желбата за слатки не исчезнуваат и кога вложувате максимум труд. Т.н. убијци на калориите имаат позитивно влијание на слабеењето или задржување на телесната тежина, па затоа би требало да ги јадете/пиете што […]