Tag: топете

Tips & Tricks

Омекнете маргарин без да го топите на оган – има брз трик

Ако немате многу време да чекате да се растопи маргаринот кој ви треба за некој ручек или десерт, тогаш употребете го овој едноставен, а ефикасен трик. Наполнете чаша вода и оставете да отстои некоја минута. Истурете ја водата и свртете ја наопаку чашата, а под неа ставете го маргаринот. Тој […]

Препораки

Со зеленчук против целулит – топете килограми брзо и лесно

Со овие видови зеленчук ќе топите килограми, ќе му кажете збогум на целулитот и ќе имате фит форма.Сладкиот компир е на прво место, има витамини, бета каротенин и калиум и добар е за слабеење, елиминирање токсини и топење на целулитот. Брокулата има алфа липоична киселина и помага при стврднувањето на […]