Tag: тирамису

Видео, Десерти

Со овој рецепт секој може да подготви тирамису за 10 минути!

Најлесниот рецепт за тирамису. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Десерти

Неодоливо кремаста комбинација: Тирамису со јагоди за 10 минути

Неодоливо кремаста комбинација од овошје и кекс. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Видео, Десерти

Еве како најбрзо да направите тирамису

По рецепт на Гордон Ремзи… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Гордон Ремзи: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Десерти

Тирамису ролат со пишкоти и кремаст фил од сирење

Брза и лесна подготовка… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти

Тирамису со јагоди

Брз и вкусен десерт. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече […]

Десерти

Брзо и слатко освежување за врелите летни денови: Кремасто тирамису со малини

Брза подготовка, фантастичен вкус! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Тирамису со вкус на јагоди – брз десерт кој не се пече

Пробајте го овој брз колач, идеален е за изненадни гости. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]

Десерти

Брз тирамису десерт, се подготвува за 20 минути

Брз десерт кој ќе го правите често. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Десерти

Банана тирамису: Кремасто и сочно совршенство кое не се заборава

Неодолива комбинација од банана и кокос… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Направете тирамису за само 30 секунди (Видео)

Овој рецепт на познатиот готвач Гордон Ремзи ќе ве воодушеви… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Гордон Ремзи: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа […]