Tag: Тинекс

Повеќе, Препораки, Ресторани

Дневна новогодишна забава во „Македонско село“

Доколку сакате поразлична забава пред големата вечерна прославата за новата година, „Македонско село“ има одличен предлог. Во комплексот „Македонско село“, на 31 декември ќе се случи најдобрата дневна новогодишна забава. Забавата се организира на чардакот на ресторанот Македонски Ан со почеток од 12:00 часот. „За време на дневната забава, гостите […]

Деликатеси, Препораки

Не направивте зимница сезонава? Има решение

Доколку не направивте зимница есенва, а ви се јаде ајвар или малиџано, имаме предлог за вас во овие студени денови. Во маркетите на Тинекс, во тек е акцијата на Mama’s ајвар и малиџано: Акцијата трае до 15 Јануари 2016 година. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со неколкудневен природен третман повторно до убави […]

Посно и веге, Препораки

Лепче со паричка, ореви, баклава… Одлична понуда за Бадниковата трпеза

Бадниковата посна трпеза претставува еден од најубавите моменти за време на претстојните Божикни празници. И додека на дел од пазарите и маркетите цените растат, маркетите на Тинекс имаат навистина поволна понуда за да ја поставите Бадниковата трпеза: Бадниково лепче со паричка  20 денари Ореви 1 кг  149 денари Јаболка 1 […]

Повеќе

НЕОДОЛИВО: Мама’с ајвар по акциска цена од 129 денари – ЕВЕ КАДЕ

За многумина еден од највкусните ајвари произведени во Македонија, Мама’с ајварот е дефинитивно еден од најголемите македонски „амбасадори“ во светот. Производите на Мама’с може да се купат речиси во сите земји во светот. Но, само во текот на денешниот ден (14.11.2016 година), тегла од 550 грама може да се купи […]

Повеќе, Препораки

Лимони за 33 денари – Еве каде е оваа неверојатна цена

Килограм свежи лимони по цена од 33 денари. Оваа неверојатно ниска цена е достапна само денес, 09.11.2016 година и тоа во сите маркети на Тинекс ширум Македонија. Лимонот е еден од најбогатите извори на витаминот Ц, а е богат и со други корисни витамини неопходни за правилно функционирање на човековиот […]

Повеќе, Препораки

Литар леден чај по цена од 15 денари – проверете каде денес можете да купите

Ледениот чај е вистинско освежување во летните денови. Но, кога имаме ваква неодолива понуда, дефинитивно не треба да се пропуште – 1 литар леден чај на Гуте Фрухте со вкус на лимон или праска по цена од само 15 денари. Понудата важи само денеска до крајот на работното време во […]

Препораки

Gotvi.mk препорака: Смути со лубеница и чиа семе

Освежително, ледено, здраво и слатко! Неодоливо задоволство во чаша, создадено за летните месеци. ФОТО и рецепт: Delicatessen Tinex Рецепт за Десерт со јагоди и крем сирење прочитај ТУКА Рецепт за Папардели паста со песто од ореви и рукола прочитај ТУКА

Десерти, Повеќе

700 мл сладолед за само 55 денари – проверете каде е оваа цена

После водата, едно од најдобрите разладувања во летните жештини предизвикува консумирањето на сладолед. Секој има омилен вкус, некој јаде на стапче, друг во корнет и трет во чашка. Но, погледнете ја оваа неодолива цена со 50% попуст – 700 мл сладолед по цена од 55 денари. Како што е наведено, […]

Повеќе

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Новоотворениот комплекс „Македонско село“ е лоциран во с. Нерези во близина на манастирот „Св. Пантелејмон“. Комплексот е изграден во традиционалниот дух на македонската архитектура од 19 и 20 век, составен од шеснаесет автентични куќи со вкупен сместувачки капацитет од 100 гости. Посетителите на “Македонско село” ќе можат да уживаат во […]

Повеќе, Препораки, Ресторани

ФОТО: „Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Новоотворениот комплекс „Македонско село“ е лоциран во с. Нерези во близина на манастирот „Св. Пантелејмон“. Комплексот е изграден во традиционалниот дух на македонската архитектура од 19 и 20 век, составен од шеснаесет автентични куќи со вкупен сместувачки капацитет од 100 гости. Посетителите на “Македонско село” ќе можат да уживаат во […]