Tag: тиквички

Главни јадења

Идеја за ручек: Тиквички со сирење

Ако сакате идеја за ручек, тогаш направете тиквички со сирење. Брзо, лесно и едноставно, за неколку минути ќе имате многу вкусен ручек на маса. Поврзани вести на Gotvi.mk Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли […]

Главни јадења

Вкусна ручек идеја: Уштипци од тиквичка – топло ви ги препорачуваме

Уштипците од тиквички може да ги сервирате и како предјадење и како главно јадење. Топло ви препорачуваме да ги пробате. Рецептот е едноставен и брз. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо […]

Повеќе

Полнети тиквички – со овој рецепт летово ќе ги правите секој ден

Тиквичките ги има во изобилство во летниот период, а се наоѓаат и по пристапна цена. Со овој рецепт ќе направите неверојатно вкусен ручек со кој како магнет ќе го соберете сите најблиски на трпеза 🙂 Ви препорачуваме бело вино со овој деликатес. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнети тиквици Боранија […]

Главни јадења

Имате бајат леб дома? – наместо да го фрлите направете деликатес

Наместо да го фрлате лебот кој ќе отстои неколку денови, искористете го за да направите вистински деликатес  Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Главни јадења

Ќе ги правите секој ден – Летен рецепт за полнети тиквички

Вкусно, лесно и неодоливо – ова е Gotvi.mk препораката за летниот рецепт за полнети тиквички кој ни го испраќа Тина Алексовска. Прочитајте ги деталите: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Изненадете го семејството со полнети запечени тиквички Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од […]

Главни јадења

Лесен и здрав оброк во летните денови: Динстани тиквички со пченка

Во летните денови ни е потребна лесна и здрава храна. Ви препорачуваме салата со тиквички која има одличен вкус, а и нема да ве чини многу пари Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посно, вкусно и не дебелее: Полнети пиперки на поинаков начин Се сеќавате на Попај Морнарот? – имаше право кога велеше […]

Главни јадења

Изненадете го семејството со полнети запечени тиквички

Тиквичките кои ги има во изобилство во летниот период, а се наоѓаат и по пристапна цена, можат да ви послужат да направите неверојатно вкусен ручек со кој ќе го соберете семејството и најблиските на трпеза. Ви препорачуваме бело вино со овој деликатес. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнети тиквици […]

Главни јадења, Предјадења

Совршен летен рецепт: Соберете го семејството на трпеза со лазања со тиквичка

За време на летото сите сакаме лесна храна, освежителни пијалоци и секако пред сè здрави и свежи намирници. Со оглед на тоа дека на многумина тестенините им се омиленото јадење, овој пат ви претставуваме еден малку поинаков рецепт – лазања со тиквички. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Која е тајната […]

Uncategorized

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Од француската кујна, а по неодоливо вкусен рецепт на Шеф Marc De Jongh ги издвојуваме полнетите тиквици. Овој специјалитет беше подготвен за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари. За подготовка на овој прилог за главно јадење потребно ви е и тава, сад за печење и блендер. […]

Повеќе

Домашен рецепт за ќофтиња од тиквички

Зорица вели дека овие ќофтиња ги прави како мезе за гости или како лесна вечера за целото семејство. Ние го пробавме нејзиниот рецепт и резултатот е навистина вкусен 🙂 Основната смеса по желба може да се смени и да се додадат сувомесни производи, праз, печурки, сирење, кашкавал итн. Уживај во храната […]