Tag: тиквици

Главни јадења

Брзо и вкусно: Уштипци од тиквици и пилешко месо

Совршени уштипци од пилешко месо и тиквици, ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Плескавици од тиквици од рерна: Сочни, вкусни и неповторливи

Неодоливо вкусни и лесни – идеален летен ручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Маринирани пилешки гради со тиквици – меко и сочно месо

Пилешкото подготвено на овој начин се топи во уста… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Пита со тиквици и сирење од готови кори

Вкусно предјадење кое брзо и едноставно се подготвува. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и едноставно: Роловани тиквици полнети со сирење

Лесен оброк кој ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Без кори и тесто: Пита со тиквици спремна за половина час

Не морате да месите тесто или да купувате кори, сите состојки ставете ги во тепсија и за половина час ќе добирте фантастична пита. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Лесен летен ручек: Плескавици од тиквици и сланина

Одличен начин за подготовка на тиквици… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Брза и вкусна пита од тиквици и сирење

Одличен рецепт за пита со тикцици… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења, Предјадења

Вкусни топчиња од тиквици

Подгответе вкусни топчиња од тиквици… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко