Tag: тиквици

Видео, Салати

Кремаста салата со тиквици, ореви и јогурт: Одлична за славска трпеза

Кремаста салата со тиквици, ореви и јогурт. Добар апетит! https://youtu.be/YNlEQTrVSlY Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Главни јадења

Плескавици од тиквици и мисиркино месо: Ручек кој ќе ве воодушеви

Ручек кој ќе ве воодушеви. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Видео, Главни јадења

Погачици со тиквици и кашкавал

Вкусни погачици со тиквици и кашкавал. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Видео, Главни јадења

Пита со тиквици без кори: Евтино, вкусно и едсноставно јадење

Вкусна пита која брзо се подготвува… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Главни јадења, Посно и веге

Брза и вкусна ужина: Шницли од тиквици и морков

Како главен оброк или ужина, тиквиците се секогаш најдобар избор! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое […]

Видео, Главни јадења

Евтин оброк кој се пече 7 минути: Плескавици од тиквици и фета сирење

Вкусни плескавици од тиквици и фета сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: https://youtu.be/e8NRrXWv-JQ Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Главни јадења

Направете вкусни тиквици какви што не сте пробале

Тиквици на нов начин. Рецепт кој ќе го правите често. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Главни јадења

Лесен летен оброк: Плескавици од тиквици

Лесен оброк од тиквици… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Главни јадења

Чипс од тиквици – брзо и вкусно

Подгответе чипс од тиквици на едноставен начин. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко