Tag: течност

Препораки

Сварете лимон а течноста испијте ја утрово – телото ќе се препороди

Сварете лимон навечер, а наутро испијте ја течноста. Многу помага. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе на Готви.мк: Исчистет го […]

Видео, Препораки

ВИДЕО: Лечи се од глава до пети – златна течност за секое утро

Секое утро напијте се од оваа златна течност и ќе се чувствувате одлично. Таа лекува се од глава до пети, но буквално.   Еве како се спрема и како се користи: Се се мие се става во блендер и со водата се вари 15 минути.   Повеќе на Готви.мк: Супер […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ја фрлате течноста од киселите краставички? Правите голема грешка

Веројатно ова не сте го знаеле, но течноста од киселите краставички е многу корисна. Таа може да ви помогне за неколку нешта кои ви создаваат проблеми. Доколку одите на плажа и добиете изгореници од сонцето, се што треба да направите е да се намачкате со течноста од киселите краставички. Многу […]