Tag: течење

Tips & Tricks

Никогаш повеќе нема да претече ручекот – Трик за готвење без неред и нервози

Ако немате време постојано да го надгледувате тенџерето во кое нешто варите, има трик како да не истече водата. Ставете дрвена лажица горе и водата нема да истече од садот. Навистина делува, обидете се. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]