Tag: тесто

Видео, Главни јадења

Фантастично предјадење: Крцкаво од надвор, а од внатре сирење кое се топи

Фантастично предјадење од лиснато тесто полнето со сирење и шунка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Главни јадења

Тесто како пена без бело брашно – за кифли, пица, погачици, панцероти…

Ова тесто е совршено, ќе го користите за сѐ. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/GOOfTl42ROw Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 […]

Видео, Главни јадења

Пилешки батаци во лиснато тесто

Пилешки батаци во лиснато тесто со соја сос од рерна. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Видео, Главни јадења

Едно тесто за 3 печива: Рецепт за универзално тесто

Ова е рецепт за универзално тесто кој мора да го направите. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]

Главни јадења

Универзален рецепт: Како да направите меко тесто за кифлички и пирошки

Рецепти за теста од кои можете да направите повеќе различни печива секогаш добро доаѓаат кога сакате да ја збогатите вашата трпеза со различни вкусови и облици.Од ова тесто може да се прават пирошки, кифлички, пица… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата […]

Десерти

Еве како да направите совршено тесто за палачинки

Рецепт за совршено тесто за палачинки. Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да […]

Видео, Главни јадења

Универзален рецепт: Како да подготвите кисело тесто за било кое печиво

Следете ги упатствата и можете да направите најразлични печива. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да […]

Главни јадења

Брзи погачици: Меки и воздушести, спремни за половина час

Меки и воздушести погачици – готови за 30 минути. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Видео, Главни јадења

Наједноставен рецепт: Само ставете ги состојките во кеса и тестото е спремно

Ова тесто е навистина лесно за подготовка. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Видео, Главни јадења

Едноставен рецепт за топла и вкусна вечера

Меко тесто кое ќе го правите постојано… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]