Tag: терапија

Tips & Tricks

Арома терапија: Овие мириси ќе ви го подобрат расположението

Иако звучи чудно, стручњаците тврдат дека мирисот на одредени намирници го поправа расположението и дава енергија… Цитрусно овошје: Кога ќе ви падне расположението, само мириснете портокал, лимон, грејпфрут… Витаминот Ц кој доминира во цитрусното овошје ја подига енергијата. Исто така, мирисот од лимон го намалува нивото на стрес. Крема за […]