Tag: тепачка

Забава

Девет момчиња се степаа за тазе бурек

Девет млади лица во Бања Лука ноќеска направиле вистински хаос, тепајќи се за бурек. Верувале или не, тепачката настанала помеѓу две групи момчиња кои чекале ред пред пекраницатаво Бања Лука, а направиле таква драма што полицијата морала да интервенира, пренесоа српските медиуми. Учесниците во тепачката биле повикани на информативен разговор. Неколку момчиња […]

Видео, Повеќе, Ресторани

ВИДЕО: Чипс и сос – причина за жестока тепачка во ресторан

Како што тврдат очевидците, тепачката започнала поради цената на чипсот, како и бојата на сосот. Било побарано црвена, но испорачана зелена салса. Столици, удари и навреди летале во еден мексикански ресторан за брза храна во Далас и тоа поради чипс и сос. И додека едни се тепале, други и понатаму си […]