Tag: тен

Препораки

За да се вратите со супер тен од плажа – место скапи средства ставете го ова на кожата

Наместо да давате пари за скапи препарати за сончање летово, се што ви треба е кокосово масло. Купете тегличка и носете си ја на плажа. Ќе ви помогне да фатите супер боја, а воедно е природно и навистина корисно за кожата. Ќе имате супер тен. Повеќе на Готви.мк: Чајот од […]

Tips & Tricks

Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа магична овошка

Есента е период кога може да ги искористиме благодетите на есенските плодови за да имаме здрава, мазна и сјајна кожа.Грозјето е еден од даровите на есента. Има витамини кои одговараат на секој тип кожа. Потребни ви се неколку зрна грозје од кои треба да ги извадите семките, па да ја […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

Ана ни покажува едноставна маска за лице која ќе помогне да го истакнете вашиот блескав тен. Се прави многу брзо и лесно и тоа со две состојки – 2 лажици сода бикарбона и 1 лажица мед. Мешајте додека да згусне. Треба премногу да згусне. Потоа, нанесете ја маската на Т […]