Tag: тенис

Повеќе

Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто

Српската тенисерка, Ана Ивановиќ, пред неколку месеци се омажи со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер. На прашањето кога ќе добијат принова во новоформираното семејство, светските медиуми типуваат дека тоа нема да биде пред ноември 2017 година. Имено, медиумите пишуваат дека според договорите кои ги има склучено Ивановиќ, таа е обврзана да […]

Главни јадења, Повеќе

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го откри рецептот за неговата омилена лазања

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ учествуваше на гала вечера во Њујорк поврзана со актуелниот US Open. Тој го откри рецептот за неговата омилена лазања со тиквички која се приготвува во ресторанот Eqvita кој во Монако го отворија заедно со неговата сопруга. Погледнете како тоа изгледаше, а во 31 секунда […]

Забава

ФОТО: Роџер Федерер е труден?

На еден тениски канал беше објавено дека познатиот светски тенисер Роџер Федерер нема да настапува на УС Опен, верувале или не, поради бременост. Овој гаф на оваа телевизија и на вработените во режијата ги насмеа фанофите на Федерер и на тенисот воопшто 🙂 What shit is this pic.twitter.com/gya9GjlROk — Gowtham […]