Tag: тело

Забава

ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен

Неверојатна трансформација! По години барање утеха во храната и неконтролираното консумирање, 26-годишната Американка одлучила да ја преземе контролата над својата тежина.Некогаш имала 122 килограми со дијагностицирана морбидна дебелина, но Конер Ренш одлучила да стави крај на својата тежина. Со здрава исхрана таа испеала да ослабе неверојатни 58 килограми. – Секогаш […]

Tips & Tricks, Повеќе

Брза диета според вашата градба на тело

Диетите кои делуваат на одреден дел од телото најчесто се оние најбараните и најефикасните. Постојат 3 основни типа женска градба – јаболка, крушка и песочен часовник. Одредете го вашиот тип и откријте како би требало да се храните за побрзо да ги победите килограмите. Тип на градба – Јаболка: Посното […]