Tag: тело

Препораки

Ако сте пушач со години, направете ја оваа смеса – Ќе ве исчисти од отрови

Ако сте пушач веќе години или децении, сигурно ги чувствувате негативните последици од оваа нездрава навика. Кашлањето, мачнината во грлото и белите дробови како и бронхитот се сигурно едни од нештата со кои се борите, особено за време на ладните денови. Постои рецепт кој може да стави мака на проблемот […]

Tips & Tricks, Препораки

Проверете дали имате слаба желудочна киселина која создава потешкотии – Ви треба шолја од ова

Не е во ред за телото кога ја има во големи количини, но не е во ред ни кога ја има премалку. Желудочната киселина е многу важна за телото, а постои еден начин со кој самите дома може да одредите дали е преслаба, и да го решите тој проблем. Недостатокот […]

Препораки

Пиела 3 литри вода на ден – резултатот е целосна трансформација

Сара Смит која има 42-години, живее во Британија и е мајка на 2 деца, имала секојдневни главоболки и лошо варење на храната. Одлучила да воведе промени, па пиела три литри вода на ден, дури и повеќе од препорачаната дневна доза, и тоа 28 дена. Главоболката исчезнала уште првата недела, стомакот […]

Препораки

Смеса вредна злато – ќе ги исфрлите сите отрови од себе

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или кефир кои има пробиотичко дејство. Помогнете си со оваа смеса и исфрлете ги сите отрови:   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО […]

Препораки

Ретко ја јадеме а го чисти цело тело за 24 часа

Верувале или не, леблебијата има голема моќ да го прочисти целото тело за само 24. часа.Леблебијата е билка која ја има во два вида, деси и кабули, има многу протеини, влакна, витамини и минерали кои ни помагаат. Помага за борбата против дијабетесот, намалувањето на крвниот притисок, како и здравјето на […]

Препораки

Еве што му се случува на телото ако јадете само 2 банани на ден

Бананата е овошје со супер вкус, многу витамини, омилена на сите генерации.Верувале или не, бананата е најголемиот пријател на жените додека имаат ПМС, бидејќи помага да се регулира работата на дигестивниот тракт, да се намали холестеролот и да се регулира крвниот притисок. Само две банани на ден и ќе ги […]

Препораки

Што се случува со вашето тело кога му недостига витамин Д – бидете внимателни

Недостатокот на витамин D, а не прекумерната тежина, е најверојатната причина за развој на дијабетес. Ова покажува истражувањето на шпански медицински тим, цитиран од сајтот на британскиот  “Дејли експрес”.Според експертите за превенција од опасниот втор вид дијабетес се важни најмногу почитувањето на здрава исхрана и движењето на отворено. Студијата би […]

Повеќе

Диетата со која Никол е најсекси пејачка на естрадата

Никол Шерцингер е позната пејачка која секогаш плени со своето тело каде и да се појави. Убавата Никол многу вежба, но и здраво се храни, а нејзината ригорозна диета изгледа вака за еден ден: Појадок: варени јајца лосос и интегрален леб Ручек: Варено месо и кашкавал, зеленчук и овошје Вечера: […]

Препораки

Чај кој ги полуде жените низ светот – брише килограми како на копче

Направете чај кој топи килограми како со магично стапче. Жените ширум светот полудеа по него. Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Tips & Tricks, Видео

Како до бикини тело за еден месец? – еве што треба да правите

За летото сите сакаме да сме фит, па еве како за само еден месец да изгубите килограми и да го затегнете телото.Ова е се што ви треба: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги […]