Tag: телешки шницли

Главни јадења

Телешки шницли во сос од лук

Лукот освен што е исклучително здрав, на месото му дава и неодолива арома. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]