Tag: телефон

Препораки

Извлечени вторите добитници на Samsung Note 9 и ваучер од Карес – Продолжува големата наградна игра на Пекабеско

Познати се првите добитници во големата наградна игра на Пекабеско, „Пекабета за цело семејство“: http://www.pekabesko.com.mk/b/20/dobitnici-vtora-nedela Но, има уште шанси 🙂 Наградната игра продолжува до 16.12, а многу награди чекаат на вас. Три најсреќни семејства ќе одат во најубавите забавни паркови во Европа и тоа: забавниот парк Lisberg во Шведска, забавниот парк […]

Tips & Tricks

Мобилниот е легло на бактерии – исчистете го вака

Сите знаеме дека мобилните се легло на бактерии, ги допираме постојано, ги ставаме на предмети ги ставаме на уво.За да се заштитите од инфекции земете намирници од кујната. Измешајте алкохолен оцет и вода во еднаков сооднос и намокрете крпа, па исчистете го екранот на телефонот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ […]

Повеќе

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

Денеска беше отворен телефонски број за донации на Црвениот Крст наменет за настраданите во поплавите кои вчера го зафатија Скопје и делови на Македонија. Со секое јавување на телефонскиот број 143 400 од сите телефонски оператори донирате по 100 денари. Да бидеме хумани! Во моментов се собира помош и во […]