Tag: тежок мирис

Tips & Tricks

Домот нема да мириса – Кога готвите тешко јадење направете го ова

Ако готвите кељ кој има силен мирис, мирисот од дома ќе го снема со еден трик. Ставете крпа со оцет меѓу лонецот и капакот и мирисот ќе се впие.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб […]