Tag: тегла

Tips & Tricks

Еве како да отворите тегла за секунда без мака

Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите. Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди! Сè што треба да направите е кратко да го ставите делот на кој […]

Tips & Tricks

Еве како брзо и лесно да отворите тегла без мака

Едноставен трик кој често ќе го користите. Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем, на пример, толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите. Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди! Сè што треба да […]

Повеќе

Витамини во тегла – комбинација од 3 вида зеленчук, 2 овошја и мед за подобар имунитет

Кога во една тегла ќе се најдат цвекло, морков, јаболко и уште нешто, се добива смеса која го отстранува заморот, го зајакнува имунитетот, ја подобрува крвната слика… Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна […]

Деликатеси

Лути пиперки во тегла – Зимница која е царица на трпезата

Направете вкусни лути пиперчиња во тегла.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со […]

Повеќе

Црни патлиџани во тегла – Совршена зимница за кратко време

Направете вкусни црни патлиџани во тегла.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Главни јадења

Зимницата е царица на зимата: Домати во тегла

Време е за вкусна зимница, направете домати во тегла.   Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Десерти

Десерт во тегла: Слатко од јаболки и ореви за 15 минути

Направете најбро и највкусно слатко од јаболки за 15 минути. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Деликатеси

Мезе од маринирани печурки – Се чуваат во тегла

Направете вкусни маринирани буковки во рерна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Препораки

Лек за сите кои патат од силни главоболки – Една лажица ја убива болката

Ова е лек за сите кои патат од силни главоболки. Ви требаат 500 гр. мед, 10 чешни лук и неколку зрна бибер. Се чисти лукот и се сече на половини, па се става во тегла со мед и бибер. Се затвара и стои пет дена, па се зема една лажица […]

Препораки

Избркајте ги смрдливките од вашиот дом – Има евтин трик со кој нема да видите смрдливка

Почнуваат топлите температури, а со нив и здодевниот проблем, смрдливките. Изборете се со нив без хемикалии со природен рецепт. Ви требаат 200 грама лук и вода. Прелијте го ситнетиот лук со врела вода и оставете во тегла пет дена. Процедете и течноста користете ја за билките. Нема да има смрдливки, […]