Tag: твитер

Видео, Препораки

Видео: Објавување на фотографии со храна на социјалните медиуми – Правилно или погрешно?

Дали е правилно или погрешно објавувањето на видеа и фотографии со храна на социјалните медиуми? Дали сме подобри и поразлични луѓе ако објавуваме вакви содржини или, пак, во време на економска криза тоа не треба да правиме? Еве го ставот на Бојан Кордалов, специјалист за нови медиуми и односи со […]

Десерти, Предјадења

Торта со јаболка – Рецептот кој стана вистински хит на Твитер

@LovelySquirrel_ и @Bitch_Switch приготвиле многу вкусна торта со јаболка, Брзо, едноставно и многу вкусно. Погледнете како и изгледа и кој е рецептот кој стана вистинск Твитер хит: Сo @Bitch_Switch прaвевме тoртa сo јaбoлкo 😁 👑 pic.twitter.com/XchRjjkLa9 — Squirrel (@LovelySquirrel_) October 9, 2016 На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова […]

Забава

ФОТО: Цеца и Брена неразделни

Фолк пејачките Цеца Ражњатовиќ и Лепа Брена се почесто се фотографираат заедно. Пред неколку недели тие дури отпејаа и заеднички дует на приватна забава на песната на Цеца, „Заборави“. Цеца претходно објави и заедничка фотографија со Лепа Брена на Инстаграм стара 10 години на која пејачките се русокоси. Погледнете ја оваа фотографија […]

Забава

Џастин Бибер: Беше грешка, не го реактивирав мојот Инстаграм

Пред неколку дена британскиот пејач го реактивираше својот Инстаграм профил на неколку минути. Неговите фанови веднаш се израдуваа и почнаа да му пишуваат, но непосредно потоа профилот на Бибер повторно стана неактивен. Still no Instagram it was an accident — Justin Bieber (@justinbieber) August 29, 2016 Џастин непосредно по случувањата […]

Забава

ВИДЕО: Погледнете на какво невреме патувала Цеца

„Расположението е одлично, а времето е страшно“, напиша Цеца под видеото кое го објави на Твитер за време на патувањето кон Гуча. Raspolozenje odlicno i vreme jezivo! Na putu za #guca2016 pic.twitter.com/xyaDsOPrQb — Ceca Raznatovic (@CRaznatovic) August 10, 2016 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по […]