Tag: тајни

Tips & Tricks

Тајни за добар куглоф – Нема шанси да не излезе убаво

Ако сакате добар куглоф, има неколку чекори кои треба да ги следите. Секогаш јајцата оставајте ги десетина минути во ладинкик, треба да се убаво изладени. Се матат во длабок сад. Шеќерот се става постепено во неколку наврати. Се додава и прстофат сол за подобра боја и вкус. Повеќе вести на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

1. На вашето лице може да се види на која страна спиете. Ако спиете на страна или на стомак, таа страна од лицето е поподложна на брчки и неправилности. 2. Влажните марамици се одличен сојузник во мрзливите вечери кога немаме сила да ја извадиме шминката пред спиење. 3. Пробајте ги […]

Забава

Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а еве дел од покантериите од кујната, кои малку се познати.Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот. Секоја храна која ќе ја проба, се праќа прво на анализа. Хилари Клинтон која деновиве е во шок и разочарување откако ги […]

Pastes, Tips & Tricks

Врвниот Џејми Оливер знае како: Направете совршени тестенини по негов рецепт

Врвниот готвач Џејми Оливер со неколку трикови како да направите совршени тестенини од кои нема насит. Во видео објавено на Јутјуб, Џејми Оливер објаснува како да ги сварите макароните, колку долго треба да трае постапката, што да им додадете, и други мали тајни од неговата кујна која е извонредна.Сè што […]