Tag: тахини

Предјадења

ЗДРАВ НАМАЗ: Еве како сами да направите путер од сусам!

Ако сакате да си ја вратите енергијата, наградете се себе си со слатка, вкусна и многу здрава намирница – путер од сусам!Овој богат извор витамин Б содржи магнезиум, фосфор, калциум, железо и здрави масни киселини. Покрај тоа што овој намаз е здрав, воедно е и многу вкусен. Тахини намазот, како […]