Tag: Тасос

Повеќе

12 Евра за лежалки во Грција – Дали би платиле за оваа плажа?

12 Евра за две лежалки и чадор, а 4 Евра за кафе – годинава ова се цените на познатата Marble beach (Мермерна плажа) на островот Тасос во Грција. Туристите кои досега биле тука велат дека пристапот до плажата со кола е по тесни патчиња, но дека водата и целокупниот амбиент […]

Повеќе

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

Читатели на Готви.мк кои летуваат во Грција ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажата Глифонери, оддалечена околу 10 минути со кола од главниот град на островот Тасос, Лименас: Влез на плажата (паркинг и лежалка)  Бесплатно Еспресо или Капучино                      […]

Повеќе

ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари

Веќе втор ден на грчкиот остров Тасос беснеат пожари. Противпожарните тимови од сите страни се обидуваат да пристапат и да ја згаснат огнената стихија. Романскиот готвач, Шеф Џани објави серија на видеа на кои се гледа големиот пожар: ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника Лефкада: Пожарот ставен […]

Повеќе

ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника

Најмалку четири пожари денеска го зафатија грчкиот остров Тасос. Се претпоставува дека причината е синоќешното невреме проследено со силни грмежи. Еве како изгледаше денеска Тасос: Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО) СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО) Никако не паничете […]