Tag: тавче-гравче

Главни јадења

ПОСЕН ДЕЛИКАТЕС: Домаќинки мора да го пробате ова тавче-гравче

Направете посен деликатес за оваа среда. За сите кои традиционално постат во среда и петок, нудиме одличен вкус на тавче-гравче на трпезата. Повеќе рецепти на Готви.мк: Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото […]