Tag: сјаат

Препораки

Забите ќе сјаат – Нема да имате каменец со еден трик

Содата е корисно средство со голема намена. Можете да ја измиете четката, да и ставите сода и лимонов сок, да ги измиете забите и исплакнете.Ќе светат и нема да има каменец. Ова правете го еднаш во неколку месеци.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]