Tag: суфле

Десерти

Десерт од 4 состојки: Суфле од боровница

За овој десерт потребни ви се само неколку минути… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Видео рецепт: Суфле палачинки – милиони полудеа по нив, меки како перничиња

Направете суфле палачинки кои се толку меки и вкусни што ќе полудите по нив. Ова е деталната подготовка:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Десерти

Чоколадно суфле од 2 состојки: Наједноставниот рецепт за воздушест десерт (Видео)

Пробајте го овој лесен рецепт во кој ќе уживате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти

Чоколадно суфле: Најелегантниот десерт од 4 состојки готов за 10 минути

Лава колачите (суфле) се совршени десерти – од надвор сочен бисквит, а внатре топло чоколадо… Најчесто се подготвуваат од четири состојки: чоколадо, путер, јајца и шеќер. Може да се додадат и ликери, портокал, лимон, па дури и чили, а колачињата можете да ги послужите со сладолед, овошје или слатка павлака. […]

Главни јадења

Мини суфле од зеленчук

Оваа мусака од зеленчук можете да ја направите и во голем сад, но вака ќе изгледа поинтересно.   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз […]

Главни јадења

Тава со богат вкус: Суфле со три вида сирење

 Совршено суфле од јајца со три вида сирење кое може да ви послужи како семеен ручек, или како мезе за гости за секоја пригода. Со неколку состојки ќе направите деликатес во кујната. Повеќе рецепти на Готви.мк: Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки […]

Видео, Десерти

Крцкаво чоколадно суфле од само ДВЕ СОСТОЈКИ: Има ли нешто подобро? (ВИДЕО)

Фамозниот француски десерт – суфле го обожаваат и големи и мали, а без проблем можете да го направите сами дома. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

ВКУСНО: Суфле од портокали

Изненадете ги гостите со вкусно и примамливо суфле. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет […]

Деликатеси, Предјадења

Суфле од сирење – одличен додаток за секое јадење

Направете вкусно суфле од сирење за кое ви се потребни само неколку состојки. Одлично оди со сите видови оброци. На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Предјадења

Суфле од јајца и три вида сирење

Вкусен рецепт од јајца и три вида сирење. Малку состојки, одличен вкус 🙂  Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а […]