Tag: супер маркет

Повеќе

НАЈНОВО: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Оние кои планираат да одат на одмор во Грција оваа сезона, најевтино ќе поминат ако купуваат храна во супермаркетите. Затоа еве ги цените. Цена на намирници од маркет: Шери домати 1 кг 2,60 евра Киви 1 кг 3 евра Похована пилешка шницла 1 кг 4,85 евра Непечено свежо пиле 1 […]