Tag: супер куп

Повеќе

Еве го видеото на фудбалерите на Реал од Скопје кое има 1.5 милиони прегледи

Сеќавањата на големиот спортски спектакл, натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој пред 2 дена се одигра во Скопје, се сеуште свежи. Еве го видеото кое Реал го обави на својот Инстаграм профил и кое само до сега има 1.5 милиони прегледи: 🚎➡🏟 #RMSuperCup Time to compete for the […]

Повеќе

Навивачи на Манчестер оставиле писмо – Еве што напишале за Скопје

Четворица навивачи на Манчестер Јунајтед кои за време на наптреварот во рамките на Супер Купот престојуваа во Скопје оставија писмо на својата домаќинка која им го изнајми својот стан. Еве што пишувало во писмото: „Ви благодариме за Вашата гостопримливост. Многу ни се допадна Вашиот стан, но и Скопје. Жал ни […]

Забава, Повеќе

Дали се испи премногу алкохол за време на Супер Купот?

Културно и во европски спортски дух помина вчерашната атмосфера за време на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој се играше во рамките на Супер Купот на УЕФА во Скопје. За време на натпреварот немало зголемен број на лекарски интервенции од вообичаено, информираа од Министерството за здравство, а и […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал

Шеф Марк Де Јонг, препознатливото лице од популарното кулинарски шоу „Брза Кујна“ беше дел од навивачите на Супер Купот на УЕФА кој вечерва се играше во Скопје. Тој објави видео во живо на својот профил на Facebook. Еве која атмосфера ја забележа неговиот мобилен телефон, Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како […]

Препораки, Ресторани

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Вчерашната гала вечера по повод Супер Купот на УЕФА изгледаше навистина филмски и отмено. Во врвната услуга и деликатесни јадења уживаа фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид, првите луѓе на УЕФА, како и други познати лица од спортскиот и политичкиот живот во Македонија. Честа да бидат домаќини на […]

Забава, Повеќе

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Читател ни испраќа цени на пијалоци, грицки и храна по кои во моментов се продава на официјалните продажни места во и околу Телеком Арената во Скопје каде во рамките на Супер Купот се игра натпреварот помеѓу Реал и Манчестер. Погледнете ги: Пепси 200 денари Миринда 200 денари Газирана/Негазирана вода 150 денари […]

Главни јадења, Препораки

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Во моментиве кога започнува натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер кој во рамки на Супер Купот се игра во Скопје, дознајте кои се омилените јадења и пијалоци на Роналдо според неговиот личен готвач: Bacalhau á bràs – јадење кое се подготвува од парчиња Bacalhau, кромид, ситно сечкани пржени компири и пржени […]

Повеќе

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Тимот на Реал Мадрид пред еден час слета на аеродромот во Скопје: Манекенска диета – тоа тајната на фудбалерот Кристијано Роналдо, кој како што пишуваат светските медиуми нема намера брзо да се пензионира од активното играње фудбал. Медиумите тврдат дека Роналдо го открил решението – секоја година со помош на […]