Tag: супермаркет

Tips & Tricks, Повеќе

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Според истражувањата направени од страна на туристичките асоцијации во Македонија, и годинава најатрактивна или најомилена дестинација надвор од државата за нашите туристи се очекува да биде соседна Грција. Читатели кои престојуваат таму ни ги испраќаат просечните цени на овошјето и зеленчукот кои можат да се купат во дел од грчките […]

Повеќе

ВИДЕО: Вака изгледа пазарење во супермаркет во Јапонија

Интересно видео во кое купувачите во овој супермаркет во Јапонија користат т.н. „smart“ корпи за пазарење кои ја подготвуваат сметката, но и ги пакуваат производите. Погледнете во видеото како тоа изгледа: Поврзани вести на Gotvi.mk: Што велите? Вака ќе изгледаат супермаркетите во иднина! (ВИДЕО) Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи […]

Повеќе

ФОТО: Купила јајца од познат супермаркет – од едно излегло пиле

Купила јајца во маркет, а од едно од нив излегло пиле. 52-годишната Агнета од Шведска во пакување од 10 јајца земала едно и го ставила во инкубатор,  од него излегло пиле. – Читав на интернет дека на некои им успева па решив да се обидам, напишала Агнета. Повеќе на Готви.мк: […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Паѓаа артикли од рафтовите на супермаркет во Скопје за време на земјотресот

Порталот Almakos.com објави видео од супермаркет во Арачиново во моментот на земјотресот кој го погоди Скопје околу 17 часот денеска. Вработена во супермаркетот реди артикли и во следните неколку секунди почнува да паѓа од рафтовите. Погледнете: ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот… ВИДЕО: Ги фати […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје…

Серија на појаки и послаби земјотреси денеска го тресеа Скопје. Дел од граѓание се затекнаа дома, додека, друг дел ги извршуваа секојдневните работи надвор од домот. Голд хипермаркет објави видео од моментот кога Скопје го погоди земјотресот околку 17:10 часот. Еве како изгледало тоа: ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што […]

Tips & Tricks, Видео

Што велите? Вака ќе изгледаат супермаркетите во иднина! (ВИДЕО)

Многумина избегнуваат секојдневно да одат во супермаркет по намирници. Тоа го прават само неколку пати месечно. Но, судејќи по ова видео, на тие „маки“ им се ближи крајот. Што мислите на ова: да не излегувате од автомобилот, а да сте во супермаркет? Дали ова се супермаркетите на иднината, не знаеме, […]