Tag: султанки

Десерти

Султанки со мармалад –  преку 40 колачи од една смеса, стојат една недела

Направете вкусни колачиња со мармалад. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече