Tag: сув

Tips & Tricks

Лебот нема да се исуши и да мора да се фрли – Лесен трик во кујната

Ако сакате да ја сочувате свежината на лебот, има лесен трик. Така ќе стои подолго без да стане брзо бајат и сув, па да треба да се фрли. Во кесето каде го чувате лебот, се што треба да направите  е да ставите и мало парче целер, кое ќе ја апсорбира […]

Tips & Tricks, Десерти

Пандишпанот нема да се исуши – Има мал трик во кујната

Ако сакате да ја задржите кората за торта има мал трик. Ставете парче бел леб над неа и таа ќе ја задржи свежината пред да ја употребите. Вака може да ја правите и ден пред некој настан, без брзање и мака. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар […]

Десерти

Колач со суво грозје и ореви

Направете вкусни колачи со суво грозје и ореви. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]