Tag: сувомеснато

Главни јадења

Богат омлет со сувомеснато и печурки

Вкусен и богат доручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Главни јадења

Брзи сендвичи со сувомеснато и праз

Ако ви се јаде нешто вкусно, а немате многу време за готвење, еве рецепт за вас! Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Повеќе

Интервју со Слободан Кутревски: Незапирливо инвестираме и во пандемија – македонскиот бренд Пекабеско се шири на нови европски пазари

Интервју со Првиот Извршен Директор на Пекабеско, Слободан Кутревски за Прес24. Линк до оригиналната вест ТУКА Прес24: Една година подоцна од почетокот на Ковид-19 пандемијата, освен здравствениот аспект, на голем удар беше и економијата. Како изгледа реализацијата на плановите на Пекабеско една година по пандемијата? Слободан Кутревски: Пандемијата предизвикана од […]

Главни јадења

Бурито со јајца за доручек

Вкусен доручек кој ќе го правите постојано! Добар апетит! Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Главни јадења

Едноставна и брза погача со сувомеснато и сирење – превкусна е

Едноставен рецепт за вкусна погача со сувомеснато и сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Главни јадења, Салати

Богата салата со посебен прелив

Вкусна богата салата која може да замени оброк. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Главни јадења

Вкусни тестенини со сувомеснато, брокула и пармезан

Рецепт за брз и вкусен оброк… Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Главни јадења

Топли сендвичи со праз и сувомеснато

Ако ви се јаде нешто вкусно, а немате многу време за готвење, еве рецепт за вас! Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Главни јадења, Предјадења

Шарена чорба со сувомеснато

Вкусна шарена чорба… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече […]

Главни јадења

Топол сендвич со праз и сувомеснато

Брз и вкусен оброк! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]