Tag: суви раце

Tips & Tricks

Ако рацете ви се суви, испукани и груби, еве рецепт кој ќе ви помогне!

Ако рацете ви се суви, испукани и груби, еве рецепт кој ќе ви помогне! Направете маска од палента која делува како благ пилинг и ја хидрира кожата. Измешајте 230 мл врела вода, 70 гр палента и 150 мл глицерин. Смесата нанесете ја на раце и после десетина минути измијте. Веднаш […]