Tag: суви пиперки

Главни јадења

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Нешто слично на селското месо, меѓутоа сувата пиперка си го прави своето. Уживајте во овој врвен деликатес 🙂 Уживај во храната и готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Селско месо по едноставен рецепт Турли тава со пилешко месо Печени […]