Tag: сува

Повеќе

За сува и осетлива кожа – Намирница која го решава проблемот

Авокадото е здраво овошје кое најмногу ќе и помогне на вашата кожа. Одличен хидрант е за сува кожа, па затоа јадете го често. Освен преку храна, може да го користите и така што ќе испасирате пола авокадо, ќе нанесете на лицето и по неколку минути ќе измиете. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Tips & Tricks, Десерти

Исечената торта нема да се исуши – Вака ќе трае долго време

Ако правевте торта, исековте парчиња и ја вративте во ладилник, има начин како да не се исуши. Земете парче леб и закачете го за неа со чепкалки.Нека биде на делот кој е исечен. Лебот ќе се исуши, тортата не.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме […]

Препораки

Домашна маска за сува коса – ви треба една намирница, ќе се зачудите што

Нема да верувате, но за да имате сјајна коса ви треба само путер.Иако е масна намирница, путерот со својата масленост, ќе ја направи вашата коса здрава и цврста. Нанесете малку путер на цела коса, оставете да делува половина час и измијте. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата […]

Tips & Tricks

ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива

Со три состојки од кујната, решете се со проблемот на сувата кожа. Ви требаат авокадо, портокали и мед. Комбинацијата е вредна злато. Повеќе поврзани вести на Готви.Мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]