Tag: стрс

Препораки

Шолја ги смирува нервите – Победете го стресот и анксиозноста вака

Стресот е незаобиколив дел од живеењето и сите сме изложени на него. За да се намали стресот, има природни решенија. Пијте чај од камилица, кантарион, како и пасифлора кои делуваат смирувачи. Избегнувајте многу кафе, не пијте алкохол и  најдете време за релаксирање. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал […]