Tag: стомачни

Препораки

Стомачни се прават во кујна: Решете се од салото на стомакот – опасно е!

Не само што не изгледа естетски убаво, туку салото на стомакот е и многу опасно. Наталожените масти во овие предели може да предизвикаат многу болести, а и не ретко слушаме дека стомачни се прават во кујна.Ако сакате рамен стомак треба да јадете здрава храна како маслинки, авокадо, црна чоколада, соја, […]

Повеќе

ФОТО: За нејзините стомачни полуде цел Инстаграм – таа го јаде ова!

За стомачните и облините на убавата Алис Лајвинг полуде цел Инстаграм, а таа ја откри тајната за совршено и истонирано тело. Почнав да експериментирам со храната. Сфатив дека појадокот е најважен и за игледот и за расположението. Сфатив дека треба да консумиран наутро само овошје и зеленчук, вели таа. Девојката […]

Препораки

Годините не и можат ништо: Српската пејачка открива како до совршена фигура

Српската пејачка и танчерка Слаџа Делибашиќ сите ја знаеме по извајаното тело. Поранешната сопруга на Џоле Џогани и покрај годините има совршени стомачни, а сега ја откри и тајната. Исхраната и вежбањето се најважни. Никако не мешајте јагле хидрати и протеини, а слаткото и газираното веднаш исфрлете ги од менито. […]