Tag: стебла

Препораки

Најголема грешка со магдоносот – Веќе не го фрлајте најздравиот дел од него

Кога готвиме сите правиме грешка со магдоносот. Сите го сечеме магдоносот и го ставаме во јадење, а стеблата ги фрламе, а тоа е голема грешка, зошто изобилуваат со здравје.Делуваат на здравјето на кожата, косата и очите. Додавајте ги и нив во ручеците.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите […]