Tag: стар леб

Предјадења

Венец од стар леб – Направете деликатес наместо да го фрлите

Направете венец од стар леб, деликатес наместо да го фрлите.   На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста […]

Главни јадења

Во исто време крцкава и мека: Мусака од стар леб и мелено месо

Малку поинаков рецепт за вкусна мусака… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Предјадења

Подобри од брускети: Коцки од стар леб

Направете превкусен рецепт од стар леб. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Предјадења

Не го фрлајте стариот леб – направете мусака за брзо време

Направете посебна мусака од стар леб. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Предјадења

Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Направете пица од стар леб со супер арома и вкус. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Главни јадења

Не го фрлајте бајатиот леб – направете деликатес кој се топи во уста

Направете вкусен ручек со бајатиот леб од дома, наместо да го фрлите. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Предјадења

Не го фрлајте бајатиот леб – направете Пита деликатес

Направете пита од стар леб. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече […]

Видео, Десерти

Ви останал стар леб: Направете го овој супер брз доручек (Видео)

Направете го овој доручек кој ќе ви заштеди време и пари… Добар апетит!   View this post on Instagram   French Toast Nuggets 😊 📷 Credits @twisted A post shared by Foodie Center (@foodiecenter) on Oct 20, 2018 at 8:39am PDT Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Десерти

Англиски сладок пудинг од стар леб: Кој ќе го проба, следниот пат прави дупла мерка

Неверојатно мек десерт од состојки кои сигурно веќе ги имате. Овој пудинг се разликува по тоа што за неговата подготовка потребен е стар леб, но сигурни сме дека секогаш го имате во кујна. За подготовка потребно е да одвоите околу еден час, а ќе добиете 12 порции. Уживајте! Повеќе десерти […]

Предјадења

Вкусна кајмак пица со стар леб – крцка и се топи во уста

Направете вкусна кајмак пица со стар леб, деликатес наместо да го фрлите. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее