Tag: сремуш

Видео, Главни јадења

Баничка со сремуш (ВИДЕО РЕЦПЕТ)

Подгответе мека и убава баничка со сремуш (див лук)… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]