Tag: спорт

Повеќе

Малку јадете а се дебелеете? Тоа може да укажува на здравствен проблем, направете го ова

Овие симптоми можат да ви укажат дека метаболизмот не ви функционира добро, особено ако ве мачат подолг период. Ако сте хронично уморни, подолг период, тоа е аларм за слаб и спор метаболизам, бидејќи храната телото не може брзо да ја претвори во енергија. Ако кожата и косата ви станаа суви […]

Tips & Tricks

ПИВО И КИКИРИКИ: Најдобар начин да се опоравите од маратон!

Литар пиво и пакување кикирики се најдобар лек за исцрпеност после маратон, тврдат научниците. Експертите тврдат дека оваа класична комбинација која се нуди во повеќето пивници низ светот, го рехидрира организмот подобро од спортските напивки. За време на долго трчање, човечкото тело може да изгуби и до три литри течност […]

Забава

ФОТО: Еве што јадеше Рајан Лохте на ЛОИ 2016

По напорните натпревари на Летните олимписки игри во Рио, спортистите навистина умеат добро да се хранат. Таков е и примерот на Рајан Лохте, овогодинешниот најскандалозен олимпиец за кого се пишува дека спонзорите почнале да му откажуваат. One last time! #USA #longjourney #12years A photo posted by Ryanlochte (@ryanlochte) on Aug […]

Предјадења

Мезете додека гледате Европско: Лути пилешки крилца

Пилешки крилца одлично одат како мезе со пиво, пријатели и фудбал. Ние ви нудиме специјалитет кој лути, но има одличен вкус. На здравје и нека победи пободриот тим! Поврзани вести на Gotvi.mk: Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели? Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола […]

Главни јадења

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

Супер комбинација со фудбал и пиво. Овој рецепт на Мартина ќе му даде многу повеќе смисла и страст на заедничкото навивање за омилениот тим 🙂 СОВЕТ: Доколку сакате погуст бешамел сос – додадете брашно, или пак, доколку сакате сосот да е поредок – додадете повеќе млеко. На здравје! Прочитај поврзани […]