Tag: спанаќ

Повеќе

Идеална напивка за јакнење на организмот (РЕЦЕПТ)

Оваа напивка е идеална за јакнење на организмот.   Повеќе вести на Готви.мк: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир […]

Главни јадења

Ви здодеа од месо? Направете ќофтиња од спанаќ

Ако сакате нешто ново и поинакво во кујната бидејќи ви здодеа од месо, компири и тестенини, ви нудиме нешто вкусно.       Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: […]

Главни јадења

Калцоне со спанаќ и печурки

Калцоне или затворена пица е едно од најпопуларните италијански јадења,  а ние ви предлагаме варијанта со спанаќ и печурки. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Салати

ЗДРАВ И ВКУСЕН ДОРУЧЕК: Подгответе намаз од спанаќ

Здрав намаз од спанаќ за вкусен доручек или ужина… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Pastes, Видео

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ги стави тестенините во спанаќ – го доби ова

Супер вкус на италијанската кујна во вашиот дом. Стави тестенини во богат сос и доби перфекција. Стави сланина, пилешко, кромид, лик, спанаќ, тестенини, зачини и млеко и доби совршенство. Погелднете ги потребните состојки и начинот на подготовка во видеото:     Delicious food 😍 @buzzfeedtasty  Follow: @creativestips Sigam: @by.clothesfashion 👗 […]

Главни јадења

Направете гозба: Пита-хармоника со спанаќ

Направете супер деликатес во кујната. Пита хармоника со спанаќ е супер вкусно јадење.       Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – […]

Главни јадења

Вкусна солена торта

Од вообичаени состојки со малку фантазија можете да направите навистина вкусно и необично јадење! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го […]

Видео, Главни јадења

Пита со сирење и спанаќ (ВИДЕО)

Кој може да одолее на пита со спанаќ и сирење? А остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Главни јадења

Пица со спанаќ

Едноставна и лесна, оваа пица има одличен вкус, а покрај тоа е и здрава! На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Стави месо спанаќ и јајце во грне – она што го доби е совршено

Сочно месо, прекрасна и неодолива арома, малку спанаќ, едно јајце…ова е се што ви треба да грне со неодолив вкус.Погледнете ја подготовката на овој деликатес кој ќе го собере целото семејство на трпеза. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака […]