Tag: солена торта

Видео, Главни јадења

Одлична за вечера: Солена торта со сланина и кашкавал

Вечера која ќе ја обожавате! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Главни јадења, Предјадења

Богата солена торта од палачинки: Никој нема да ви излезе од дома без рецептот

Ова мора да се проба! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Предјадења

Вкусно предјадење: Солена торта со зеленчук, шунка и кашкавал

Вкусен рецепт за солена торта со зеленчук, кашкавал и салама. Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана

Видео, Предјадења

Освојува на првиот залак: Солена торта

Кога еднаш ќе ја пробате оваа солена торта, ќе ја правите постојано! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења, Предјадења

Солена торта од тиквици (Видео рецепт)

Вкусна солена торта со тиквици, многу едноставна за подготовка. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „CooKing“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Предјадење кое освојува: Солена торта со спанаќ и зеленчук

Кога немате идеја што да подготвите, солената торта е секогаш добро решение. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси […]

Главни јадења

Совршена солена торта со леб и зеленчук

Оваа солена торта има фантастичен вкус, совршена е за сечење и е вистински украс на вашата трпеза! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени […]

Главни јадења, Предјадења

Солена торта готова за 30 минути

Лесен оброк во кој ќе уживате… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а […]

Главни јадења, Предјадења

Калорична бомба: Најдобрата солена торта

Воздухот мириса на зима, а зимата бара калорична храна. Затоа – уживајте! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Главни јадења, Предјадења

Солена торта од пиперки

Вкусно предјадење – торта од пиперки. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]