Tag: соларче

Tips & Tricks

Солта во соларчињата нема да се згрутчува со еден трик

Солта во соларчето нема да се згрутчува со еден трик. Ставете неколку зрна ориз во него. Тие ќе ја апсорбираат влагата и нема да имате проблем со солта. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Tips & Tricks

Вака солта нема да се згрутчува во соларчето – Има мал трик

Ова е супер трик за помалку искусните домаќинки во кујна. Солта брзо се згрутчува, но има решение и на овој проблем.Ставете неколку зрна ориз во соларчето, и ќе го избегнете овој проблем.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана […]