Tag: совети

Повеќе

Ова овошје ги брише брчките како од шега

Ова овошје ги брише брчките како од шега! Поради лимонската киселина ананасот можете да го користите за успешно отстранување на мртви клетки од кожата кои се причина за појавата на брчки. Нанесете круг или парче од ова овошје (претходно отстранете ја кората) директно на лице или измешајте еднакви количини ананас […]

Tips & Tricks

Направете сами природен освежувач: Вашето купатило ќе мириса пријатно цело време

Сами направете природен освежувач без никаква хемија! Потребни ви се: ролна тоалетна хартија и етерично масло, по ваша желба Капнете неколку капки од вашето омилено етерично масло на внатрешната страна од ролната, на која се намотува хартијата. И тоа е тоа. Мирисот ќе биде присутен во просторијата додека не ја […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да ја исчистите пеглата за само 30 секунди!

Еве како да ја исчистите пеглата за само 30 секунди! Без никакви проблеми и непријатни мириси… Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО на „Уради сама“: https://youtu.be/0kHksipc_T0 Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Tips & Tricks

Направете го ова и машината ќе биде чиста, a алиштата нема да имаат непријатен мирис.

Направете го ова и машината ќе биде чиста, a алиштата нема да имаат непријатен мирис. Ако ви се случило да извадите свежо испрани алишта и да немаат убав мирис, постојат неколку начини да го решите тој проблем. Откако ќе го направите ова, вашите алишта ќе мирисаат неверојатно. Деталите погледнете ги […]

Tips & Tricks

Одличен трик со кој ќе го исчистите вашиот тепих во еден потег, без поместување

Одличен трик со кој ќе го исчистите вашиот тепих во еден потег, без поместување. Чистењето теписи може да биде многу заморно, бидејќи е потребно да ги изнесете надвор, да ги исперите, да чекате да се исушат, а притоа користите многу хемикалии. Тука ќе ви покажеме многу корисен начин на кој […]

Tips & Tricks, Видео

Измешајте ги овие 2 состојки и ќе заштедите на перењето – еве и како

Измешајте ги овие 2 состојки и ќе заштедите на перењето – еве и како. Само измешајте ги овие две состојки и ќе заштедите многу пари на перењето веш. Брзо се прави, а ефектот е феноменален. Економичен и корисен совет. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Повеќе

Исчистете го организмот од отрови со оваа смеса – рецепт

Исчистете го организмот од отрови со оваа смеса – рецепт. Нашите црева се многу важни и од време на време треба да ги исчистиме од отрови кои се насобираат во нашиот организам, поради консумација на разни намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне и оваа природна […]

Tips & Tricks

Еве како да отворите тегла за секунда без мака

Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите. Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди! Сè што треба да направите е кратко да го ставите делот на кој […]

Tips & Tricks, Видео

Како да го одзатнете мијалникот за 10 минути: Потребни ви се само 3 состојки кои ги имате во кујна

Брзо и едноставно одзатнете го мијалникот со помош на 3 состојки. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Повеќе

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи: Секогаш ќе бидат бели и без дамки!

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи. Секогаш ќе бидат бели и без дамки! Ова е феноменален трик за перење на кујнски крпи – со една состојка се добиваат неверојатни резултати. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]