Tag: сникерс

Десерти

Ви требаат 20 минути, а нема печење – Рецепт за сникерс бајадера

Едноставен колач за кој ви требаат 20 минути од вашето време за подготовка. Нема печење, се мати и става во ладилник. Ова е рецептот за сникерс бајадера. Уживајте во овој сладок вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Посебни бомбици – од една смеса 20 топчиња Домашно тоблероне со кока кола Трилече – […]

Видео, Десерти

Сникерс обланди, крцкави и сочни (Видео)

Овој десерт ќе ве маѓепса со својот вкус… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Видео, Десерти

„Сникерс корпички”

Нема повкусен десерт, направете вкусни Сникер корпички во вашата кујна.       Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе […]

Видео, Десерти

Направете го евтино и брзо: Сникерс колач

Направете вкусен, евтин и брз сникерс колач. Ова е подготовката:       Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција 2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во […]

Видео, Десерти

ДЕЛИКАТЕС: Сникер кифлички

Омилениот чоколаден вкус преточете го во кифлички. Направете сникерс кифлички со кикиритки и чоколадо.Еве што ви треба:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги […]

Видео, Десерти

Не фрлајте пари во маркетите: Домашни сникерс бомбици

Направете совршени и вкусни сникерс бомбици. Чоколадото за кое даваме многу пари во маркетите, сега ќе биде крцакаво и вкусно принесено на вашата трпеза. Ова е се што ви треба и начинот на постапката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на […]

Десерти

Посни сникерс бомбици

За сите на кои сникерс чоколадото им е омилено, ова е неодолив посен десерт од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе десерти на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила […]