Tag: смола

Tips & Tricks

Не ги карајте веќе децата – вака се вадат најлесно дамки од трева и смола

Дамките од смола и трева се тврдокорни, но лесно се вадат со помош на маргарин. Верувале или не, убави изрибајте ги со маргарин овие дамки, па потоа измијте ги со детергент и врела вода. Буквално ќе ги снема. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимска салата: Пиперки полнети со зелка, повкусни од зимница […]