Tag: смеса

Tips & Tricks, Видео

Смеса од само 2 состојки со која ќе ги исчистите тенџерињата – ќе блескаат како нови!

Смеса од само 2 состојки со која ќе ги исчистите тенџерињата – ќе блескаат како нови! Направете смеса од 2 состојки и исчистете ги тенџерињата – ќе блескаат како нови! Едноставен трик со кој ќе ги исчистите тенџерињата. Брзо и ефикасно. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе

Исчистете го организмот од отрови со оваа смеса – рецепт

Исчистете го организмот од отрови со оваа смеса – рецепт. Нашите црева се многу важни и од време на време треба да ги исчистиме од отрови кои се насобираат во нашиот организам, поради консумација на разни намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне и оваа природна […]

Tips & Tricks

За диета и разбавување – Смеса од кујната за сите намени

Ако сакате да бидете слаби и кожата да ви биде блескава, има мала смеса од кујната која помага. Измелете 100 грама ореви со суво грозје и суво сливи и кришка лимон без кора. Лимонот треба да е и без семки, Се зема лажица на празен стомак на ден. Повеќе вести […]

Tips & Tricks

Смеса која ќе ви помогне во варењето и ќе го исчисти вашиот организам

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да ги исчистиме од отрови кои се насобираат во нашиот организам, поради консумација на разни намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне и оваа природна смеса. Во 5 шолји врела вода ставете 100 гр урми […]

Препораки

Домашна смеса за имунитет – Лесно достапна за секого

Направете си домашен сируп за јакнење на имунитет.     Се рендаат излупените рен и ѓумбир, се цеди лимон и се додава, се ставаат и сите други состојки и се меша. Се става во тегла и се користи,земајте лажица на ден,  па се прави пауза еден месец. Повеќе вести на […]

Десерти

Брзи вафли без јајца во смесата – Супер десерт

Направете брзи вафли без јајца во тестото. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Препораки

Домашна смеса за испукани и суви раце – Делува веднаш

Зимата е период кога рацете ни пукаат и ни се сушат од ладното време, а ние ви нудиме решение за маката. Направете си сами маска за раце од палента. Измешајте 230 милилитри топла вода со 70 грама палента и 150 милилитри глицерин. Ставете ја смесата на раце кога ќе се […]

Повеќе

Одлична смеса која го чисти дебелото црево од токсичен отпад

Многу луѓе имаат цревни проблеми кои се однесуваат на здравјето на дебелото црево. Затоа, ви донесуваме рецепт за домашна смеса, која ќе ви помогне да го исчистите токсичниот отпад од дебелото црево. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат […]

Препораки

Исфрлете ги сите токсини од телото – Едноставна домашна смеса

Ако сакате да ги исфрлите токсините од телото ви треба природна состојка. Кефирот е еликсир на младоста, брашното од хељса има лековити својства, ѓумбирот помага за многу проблеми, а медот одамна се знае колку е здрав, па ви требаат само овие четири состојки.Ви требаат 1 супена лажина брашно од хељда, […]

Десерти

Совршена смеса за палачинки – Нема да се лепат и ќе бидат меки како душа

Ако ја сакате совршената смеса за палачинки, ова е рецептот. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во […]