Tag: сливи

Видео, Десерти

Колач со сливи по стар рецепт: За помалку од 150 денари ќе го добиете омилениот десерт од детството

Колач со сливи по стар рецепт. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Видео, Десерти

Пита од готови кори со сливи и чоколадо

Пита од готови кори со сливи и чоколадо. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Повеќе

Еве како се прави ликер од сливи

Ликерот од сливи е еден од највкусните… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно […]

Видео, Десерти

Крцкава пита со сливи: Идеален есенски десерт

Доколку сакате суви сливи, тогаш направете ја оваа вкусна пита. Уживајте! Деталите за подогтовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Видео, Десерти

Превртен колач со сливи: Едноставен и сочен десерт

Вкусен десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски […]

Видео, Десерти

Чоколадна пита со суви сливи и вино: Лек за душата

Вкусна пита со готови кори. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Десерти

Стар рецепт за колач со сливи – незаборавен вкус

Лесно и брзо се подготвува – ќе го обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Десерти

Одлична комбинација: Џем од сливи со млечно чоколадо

Комбинација која вреди да се проба! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Tips & Tricks

Смеса која ќе ви помогне во варењето и ќе го исчисти вашиот организам

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да ги исчистиме од отрови кои се насобираат во нашиот организам, поради консумација на разни намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне и оваа природна смеса. Во 5 шолји врела вода ставете 100 гр урми […]

Десерти

Неодолив брз колач со јаболка и сливи

Неодолив колач кој брзо се прави… Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт […]