Tag: слатки макарони

Десерти

Необичен десерт: Слатки макарони со презла

Слатки макарони пропржени на шеќер и презла – необичен, а вкусен десерт! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]